Dobšiná
Výlet ľadovým expresom

Recenzované: 22. augusta 2019
Bernadeta21325
Košice, Slovensko
Tip na schladenie v teplom počasí

Recenzované: 2. októbra 2018
mr_ROBOTTO
Košice, Slovensko

Recenzované: 31. augusta 2019 cez mobilné zariadenie

Cesta do jaskyne viedla krasnym lesom, bola sice dlhsia, ale ciel stal za to. Asi tak v polovicke cesty caka deti zabavna atrakcia - lana a preliezky v korunach stromov. Obsluhuju tu mili chalani a stoji to 10€. Cenu vstupneho do jaskyne si uz nepamatam, pamatam si poplatok za fotenie pre 1 osobu, tiez 10€. Fotenie bez poplatku je prisne zakazane a sprievodcovia to striktne dodrzuju. Jaskyna je krasna a je tam prijemny chlad a dobre dychajuci vzduch. Pacilo sa aj mojim teenagerom, boli doslova ocareni podzemim. Prehliadka trva cca 30 minut, a vstupy su len v urcitu hodinu. Pisane bolo, ze su kazdu celu hodinu, my sme vsak islu dnu 20 minut pred celou hodinou. Tym padom sme skoro vobec necakali. Hore obcerstvenie nenajdete, je tam vsak okienko so suvenirmi a ciste wc. Odporucam.

Dátum zážitku: august 2019
Poďakujte používateľovi monikamala.
Recenzované: 22. augusta 2019

Vybrali sme sa s deťmi na výlet ľadovým expresom z Košíc do Dobšinskej ľadovej jaskyne. Ľadu je tam naozaj dosť (aj keď sme boli v lete), a veľmi sa nám páčilo. Je tam dosť chladno, prehliadka trvá cca 30 min. Bolo by fajn, keby to bolo aspoň o kúsok dlhšie (možno o 15 minút), a trocha viac sprievodného slova by tiež nezaškodilo. Ale chápem, že tam chodí veľa turistov, a asi to nie je možné. Každopádne na prehliadku sme čakali krátko, iba 10 minút.
K jaskyni vedie príjemná, i keď strmá cesta. Dá sa zvládnuť aj s malými deťmi.
Za návštevu stojí aj neďaleký Stratenský kaňon. Veľmi pekná tiesňava, s Hnilcom a krásnymi pohľadmi na dolinu. Ide sa tam od parkoviska Dobšinskej ľadovej jaskyne cez les a kúsok popri ceste.
Pre nás to bol veľmi príjemne strávený sobotný deň.

Dátum zážitku: august 2019
Poďakujte používateľovi Bernadeta21325.
Recenzované: 13. januára 2019 cez mobilné zariadenie

Masy ladu v podzemí ktoré ma vždy fascinuju . Z jari vždy najkrajšie ľadové výzdoby .v lete fantastické schladenie. Navštívil som ju uz asi 5x a určite pôjdem znova.

Dátum zážitku: jún 2018
Poďakujte používateľovi martinecko87.
Recenzované: 17. decembra 2018 cez mobilné zariadenie

Pekný výstup od parkoviska pri jaskyňu, po upravenom chodníku. Jaskyňa veľkolepá, parádne schladenie v letných mesiacoch. Kto má rád prírodné krásy a vie oceniť ich krásu, tak odporúčam navštíviť. Nič vhodné pre lenivých ľudí ktorý majú problém vyšliapať malý kopec, a ľudí ktorý čakajú že ich bude v jaskyni čakať Mikuláš s balíčkom. Je to jedinečné, krásne miesto.

Dátum zážitku: december 2018
1  Poďakujte používateľovi stano182.
Recenzované: 2. októbra 2018

Veľmi pekná jaskyňa, ktorú určite aspoň raz za život treba navštíviť. Pri príchode vás ako je to zvykom na Slovensku skasírujú na parkovisku sumou 3€. Je to ale stále lepšie ako pri Demänovskej jaskyni sloboby, kde si účtujú 6€ za auto.
K jaskyni sa treba dostať pešo, po lesnom chodníčku do kopca asi 20min chôdze. Okolie jaskyne by si žiadalo viac služieb ako jedna reštaurácia a pár stánkov so suvenírmi. Príroda je ale veľmi pekná. Vstup do jaskyne 8€ na osobu nie je málo, ale tak stojí za to. Stále nepochopím to úžerníctvo za fotenie 10€. Ak idete s detmi, teplo ich oblečte. V jaskyni je totiž pod nulou.

Dátum zážitku: august 2018
1  Poďakujte používateľovi mr_ROBOTTO.