“Jedlo roka”

Na pozícii č. 1 spomedzi 14 Reštaurácie v Demänovskej Doline
Kuchyňa: Jedlá z grilu, Stredoeurópske, Pouličné jedlo
Vhodné pre: Miestna kuchyňa, Romantické
Možnosti stravovania: Rezervácie
Opis: Na úpätí svahov pod Chopkom Vás srdečne privíta a teplom svojho krbu zahreje tradičná horská koliba Jasná. V jej útulných priestoroch si nájde svoje miesto cca 40 zákazníkov, ktorí si užijú klasické liptovské špeciality a hlavne dobrú domácu kuchyňu!
Zrecenzované: 19. júna 2018

Aj keď veľkosťou skôr menšia reštaurácia, ale jedlo fantastické, typické slovenské, výborná obsluha, najlepšie varené vínko, aké sme doteraz pili. Odporúčam rezerváciu vopred. Určite ešte zopakujeme návštevu.

1  Poďakujte používateľovi Iginko.

Zrecenzované: 7. apríla 2018 cez mobilné zariadenie

Aj po lyziarskej sezone sa tu da ako vzdy velmi dobre najest. Ku tradicnej porcii halusiek aj pstruha na masle. Vsetko presne podla nasich predstav.

Poďakujte používateľovi raduzd2017.
Zrecenzované: 27. marca 2018

Koliba, kde vraj svoju pečať vtlačil známy český šéfkuchár. Zážitkom bola už len cesta ku kolibe cez developerom a víchricou zdevastovanú dolinu.
Na úvod trochu rozpakov - obsadený jeden stôl a obsluha špekulovala, kde nás posadiť. Lyžiarske oblečenie asi dostatočne neevokovalo, že sa bude jednať o krátku návštevu. Ušiel sa nám asi najhorší stôl, hneď pri dverách, ktoré boli sústavne pootvorené.
Interiér štýlovo a vkusne zariadený. So stravou sme nešpekulovali, klasické slovenské jedlo hneď po haluškách, nedá sa ani pokaziť. Trochu by som zvážil množstvo zeleninovej oblohy, ani pán šéfkuchár z Česka to nepreferuje. Obsluha rýchla, príjemná, trochu odmeraná.

Poďakujte používateľovi IgorRybar.
Zrecenzované: 11. marca 2018 cez mobilné zariadenie

Nenechajte si ujsť návštevu tejto koliby v Jasnej, varia výborne a chutne. Útulné a pekné miesto, obsluha milá a ochotná. Výber nápojov je tiež slušne. Odporúčam každému. Rada sa sem vrátim aj o rok.

Poďakujte používateľovi Renki T.
Zrecenzované: 30. januára 2018 cez mobilné zariadenie

22.01.2018, zničený po celodennej lyžovačke sa vyberáme ja a moja priatelka na cestu za vami do vašej krásnej a útulnej koliby, na odporúčanie veľmi milej čašníčky v apreski bare na Lúčkach. Našli sme vás :) Sme celý happy :) No máme malý problém, neakceptujete platbu kartou a my nemáme dosť hotovosti. Nevadí, páči sa nám prostredie tak sa vraciame späť asi 15 minút k najbližšiemu bankomatu. Peniažky máme, hor sa jesť, umierame od hladu. Prvý dojem top. Krásne a útulne prostredie, teplo domova. V kozube praská oheň a je nám teplo :) vonku je už asi mínus 10 stupňov :) Objednávame si čaj s čajom ( ovocný a tatranský čaj, skvelé na zahriatie ). Inšpirovaný susedným stolom si objednávame ako predjedlo lokšu po liptovsky. Ja si možem dať bohužiaľ iba plnku, kedže som celiatik no priateľka si neskutočne pochutnáva. Následne prichádza vrchol večera, jahňacie lýtko na hubovom rizoto a teľacie líčka so špenátom a zemiakovou kašou. Strácam slová... tá chuť a jemnosť sa nedá ani opísať. Priateľka tiež stráca slová, čo sa jej ako aj iným ženám často nestáva :) Nesmiem zabudnúť ani na obsluhu. Skvelý, priateľsky a nápomocný prístup len umocňuje naše skvelé dojmy z tohto večera. Asi toľko z našej strany. Vrelo odporúčame a veľmi radi sa znova vrátime. Ďakujeme Sebastian a Radka.

PS: za bezlepkove halušky by som vraždil.

Poďakujte používateľovi Sebox88.

Cestovatelia, ktorí si pozreli Slovenská Koliba Jasná, si pozreli aj

Demänovská Dolina, Žilinský kraj

Demänovská Dolina, Žilinský kraj

Navštívili ste Slovenská Koliba Jasná? Podeľte sa o svoje zážitky!